SAMSUN DİŞHEKİMLERİ ODASI TARİHÇESİ

Samsun Dişhekimleri Odası 5 kurucu üye Dişhekimi Aybars TURAN, Dişhekimi Kemal TERZİOĞLU, Dişhekimi Aytekin TURGUT, Dişhekimi Adnan MISIRLIOĞLU, Dşihekimi Mete KARATAŞ tarafından 1985 yılında kuruldu. Faaliyetlerini Bölgemiz Dişhekimlerinin mesleki menfaatlerini gözetmek ilkesi üzerine oturtan Samsun Dişhekimleri Odası Odamız Dişhekimlerinin haklı gurur kaynağı olmuştur.

BAŞKANLARIMIZ

  • Dişhekimi Mehmet EGELİ (1. Dönem 22 Aralık 1985-24 Nisan 1988)
  • Dişhekimi Köksal PİYADE (2. Dönem 24 Nisan 1988 – 27 Haziran 1989)
  • Dişhekimi Adnan MISIRLIOĞLU (2.Dönem 27 Haziran 1989 – 16 Nisan 1990)
  • Dişhekimi İsmail ALTINÖRS (3. Dönem 16 Nisan 1990 – 19 Nisan 1992)
  • Dişhekimi Aybars TURAN (4. Dönem 19 Nisan 199 – 10 Nisan 1994)
  • Dişhekimi Necile ÇOKAY (5. Dönem 10 Nisan 1994 – 31 Ekim 1995)
  • Dişhekimi Aslan ELMACIOĞLU (5.Dönem 31 Ekim 1995 – 14 Nisan 1996)
  • Dişhekimi Muammer ERTAN (6. Dönem 14 Nisan 1996 – 26 Nisan 1998 )
  • Dişhekimi Hayriye AFACAN (7.Dönem 30 Nisan 1998 – 29 Nisan 2000)
  • Dişhekimi Hayriye AFACAN (8. Dönem 30 Nisan 2000 – 26 Nisan 2002)
  • Dişhekimi Abdullah İLKER (9.Dönem 1 Mayıs 2002- 24 Nisan 2004)
  • Dişhekimi Abdullah İLKER (10.Dönem 28 Nisan 2004- 29 Nisan 2006)
  • Dişhekimi Abdulah İLKER (11.Dönem 3 Mayıs 2006- 19 Nisan 2008)
  • Dişhekimi Abdullah İLKER (12.Dönem 24 Nisan 2008- 24 Kasım 2008)
  • Dişhekimi Suat SEMİZ (12.Dönem 25 Kasım 2008- 26 Nisan 2010)
  • Dişhekimi Suat SEMİZ (13.Dönem 26 Nisan 2010- 20.04.2012)
  • Dişhekimi Abdullah İLKER (14.Dönem 03.05.2012-05.04.2014)
  • Dişhekimi Abdullah İLKER (15.Dönem 15.04.2014-09.04.2016)
  • Dişhekimi Abdullah İLKER (16.Dönem 10.04.2016-Devam Ediyor)

SDO Geçmiş Dönem Oda Organları Listesi İçin Tıklayınız.