Samsun Dişhekimleri Odası Bülteni Karadeniz'in 21.sayısı yayımlanmıştır. en kısa sürede üyelerimize ualştırılacaktır.

Oda Başkanımız Abdullah İLKER'in köşe yazısı;

Geleceğimize, Demokrasimize Sahip Çıkacağız

Değerli Meslektaşlarım

Sıcak yaz aylarına girdik. Soğuk ve uzun kış döneminden sonra sıcakları, yazı özledik. Kimimiz tatil programları yaptık, kimimiz çoluk çocuklarla bir araya gelerek yazlıklara taşındık. Herkesin içinde bir sevinç, bir kıpırdama başladı. Bu olaylarda esas sevince boğulan, hayalleri gerçekleşen bir kısım daha var ki onlar geleceğimiz. Yeni mezun olan meslektaşlarımız, dişhekimleri. Onların sevincine coşkusuna ortak olmak güzel bir duygu.

Yeni mezun olan arkadaşlar bir yerde çok şanslılar. Dişhekimliğinde bilim, teknik, alet edevat çok ama çok gelişti. Mezun olan meslektaşlarımız eskiye göre daha donanımlı daha bilgili mesleğe atılıyorlar. Hatta bu yetmiyorsa mezuniyet sonrası çeşitli bilimsel derneklerde kurslar, kongreler seminerlerle daha etkili ve bilgili hale geliyorlar. Dünyadaki dişhekimleri ile ölçüşecek seviyeye hatta daha ileri seviyede oluyorlar. Buraya kadar güzel. Diğer yönden en önemlisi bu bilgi ve becerilerini meslek hayatlarında uygulayıp rahat çalışabiliyorlar mı? Bu serbest dişhekimliği alanında, kamu alanında ülkemizde hangi çalıştığı alanda olursa olsun, çok önemli ve üzerinde düşünülmesi gereken olay. Kamudaki performans sistemi ile mümkün olamayacağı aşikâr. Özelde çalışan meslektaşlarımız ayakta kalabilme savaşı veriyor, artık muayenehane çok az sayıda açılabiliyor, bu yüzden çok az bir kısım taviz vermeden emeğinin karşılığını alarak çalışabiliyor. Her iki çalışma alanını daha çok irdelemek istemiyorum. Bu zamana kadar bu sorunları usanmadan, bıkmadan yazdık.Yeni mezun olan arkadaşlara başarılar diliyorum.

Değerli meslektaşlarım

14-15 Haziran 2017 tarihinde İstanbul Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde yapılan Türk Dişhekimleri Birliği Başkanlar Konseyi toplantısına, oda saymanımız Kamil Güven arkadaşımızla birlikte katıldık. İstanbul dışında olması ve ramazan ayı içerisinde olması görüşülen konular ile çok verimli bir toplantı olduğunu söyleyemem. Genel olarak TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinin tanıtımı ile geçti. Burada uluslararası TDB kongrelerinin yapılması büyük sorunlar yaratacağı aşikârdır. Bu toplantı vesilesi ile sanırım tespit edilmiştir.

Türk Dişhekimleri Birliği yönetimi, dişhekimleri odalarının başkanları ve temsilcileri 18 Haziran 2017 de Ankara’dan başlatılan ve İstanbul’da sona eren Adalet yürüyüşüne destek vermesinden bizlerde büyük onur duyduk. Adalet insanın en önemli ihtiyacıdır. Ekmek su, hava gibi.GTürk Dişhekimleri Birliğinin “Adalet hatırlatmasına naif bir yorum getiren sembolik adalet yürüyüşünde aynı naif yaklaşımla biz de varız” demesinden büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

Değerli Meslektaşlarım, bu günden kasım haftasındaki seminerin hazırlığına başladık. Yine Bu güne kadar uyguladığımız gibi 25 kasım cumartesi günü Yelken Spor Kulübünde bilimsel seminerimizi yapıp akşam gala yemeğinde mesleğinde 25-40-50 yılını dolduranlara plaket verilecektir. Hocalarımızı ve programımızı netleştirdiğimizde duyurumuzu yapacağız.

15 Temmuz hain ihtilal teşebbüsünün 1. Yılı, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, ülkemizi yıkmaya, bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Her zaman gerekli cevabı alacaklardır. Her koşulda ülkemize, milletimize, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmaya devam edeceğiz.